PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy Itálie - Dolomity » Oblast Val di Fassa
Itálie » Severní Itálie » Oblast Val di Fassa

Oblast Val di Fassa - turistické informace

Údolí Val di Fassa leží přímo v srdci Dolomit v regionu Trentino v Severní Itálii. Je obklopeno horským masívem Gruppo della Sella a nejvyšší horou Marmoladou. V údolí se rozkládá sedm vesniček Canazei, Campitello, Mazzin, Pozza, Vigo, Soraga a Moena.

Údolí Fassa je díky nedotknutelné přírodě skutečným rájem pro odpočinek a sport. V létě zde každá vesnička pořádá několik kulturních, sportovních i zábavních akcí. Údolím prochází nespočet cyklistických tras a to jak pro horská kola, tak i silniční. Samozřejmě zde najdete turistické stezky nejen pro náročné turisty, ale i pro rodiny s dětmi či starší turisty. Pro sportovní vyžití jsou zde dále kryté bazény, sauny, bowling, squash, můžete se projet na koních nebo vyzkoušet paragliding. Ve vesničce Vigo může navštívit Ladin Museum a Institut Ladinské kultury, které Vám přiblíží zdejší kulturu.

Val di Fassa je také lyžařskou oblastí, která je součástí známého okruhu Sella Ronda, který nabízí 400 km vzájemně propojených sjezdových tratí. Val di Fassa je dále propojen s lyžařskými areály Val Gardena/Alpe di Siusi, Arabba a Alta Badia.

Panorma Pass - Turistická karta poskytující výhody.Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Oblast Val di Fassa - turistické informace. Web: www.offtrack.cz/cs